İHÜ Hakkında

Bir üniversite düşle! Alanının en iyi isimlerinden oluşan güçlü bir akademik kadrosu ve bu akademisyenlerle rahatlıkla iletişim kurabileceğin samimi bir ortamı olsun. Yüzlerce kişinin derse girdiği amfi salonlarında kaybolmak yerine mâkul sayıda öğrencinin olduğu, teknolojik olanaklarla teçhiz edilmiş sınıflarda öğrenmeni kolaylaştıracak bire bir eğitim olanakları olsun.

Bir üniversite düşle! Sadece Batı’ya ait bilim insanları ve fikirlerinin değil, hem Batı’nın hem de Doğu’nun bilim hazinesinin karşılaştırmalı olarak öğretildiği, evrensel bir eğitim kurumu olsun. Bir yanda Durkheim, Freud, Weber gibi Batılı bilim insanlarının fikirleri öğretilirken diğer yandan İbn Haldun, Gazzali ve İbn Rüşd öğretilsin. Bunları mukayese etmek, sentezleyerek yeni fikirler üretmek ise sana kalsın.

Bir üniversite düşle! Öğrenci merkezli eğitim anlayışının esas alındığı sıcacık bir aile ortamı olsun. Güler yüzlü akademik ve idari kadrosu ile sana değer verilsin. Her şey senin daha iyi bir eğitim görmen ve kendini geliştirmen için tasarlanmış olsun. Meselâ “sen barınma, geçinme ve ulaşım masraflarını düşünme, sadece eğitimine odaklan” diye sana burs, yurt ve servis olanakları sağlasın.

Bir üniversite düşle! Kampüsünde Dünya’nın dört bir yanından gelen birbirinden farklı kültürlere sahip arkadaşların olsun. Etkin dil eğitimi sayesinde mezun olduğunda en az iki yabancı dilin olsun. Teori ile pratiği birleştirecek müfredatı, staj programları ve networku ile senin geç kalmadan saha çalışmalarında var olmanı sağlasın. Bunun yanında dil öğrenimi, lisans üstü eğitim ve staj fırsatları için sana yurt dışına çıkma imkânları sağlasın.

Düşlerini süsleyen o üniversite uzaklarda değil!

İbn Haldun Üniversitesi, verdiği eğitimin kalitesi, öğrencilere sağladığı geniş olanaklar ve yürüttüğü araştırma projeleri ile Türkiye’de ve dünyada bir “araştırma üniversitesi” olarak öne çıkma yolunda ilerliyor. Bizimle yürümeye hazır mısın?

Başakşehir Yerleşkesi

İbn Haldun Üniversitesi, “Gelenekli Yenilikçilik” anlayışıyla sürdürdüğü eğitim faaliyetlerini, eğitimin amacına ve ruhuna uygun mekanlarda verdiği eğitimlerle taçlandırıyor.

Süleymaniye Yerleşkesi

Süleymaniye Külliyesi’ndeki 450 yıllık tarihi medreseler, İbn Haldun Üniversitesi tarafından ihya edildi. 3 Ekim 2018 tarihinde açılışı gerçekleştirilen Süleymaniye Yerleşkesinde yer alan Mülazimler Medresesi, Darulhadis, Darulkurra, Medrese-i Salis ve İmaret binaları; Üniversiteye bağlı Medeniyetler İttifakı Enstitüsü, İslami İlimler Fakültesi, İslami İlimler Enstitüsü ile Onur Programı’na ev sahipliği yapıyor.

Bakırköy Taş Mektep Yerleşkesi

Bakırköy’ün merkezi bir noktasında yer alan Taş Mektep, Osmanlı Bankasının kurucularından ve şehircilik uzmanı Fransız asıllı Kont Alléon tarafından yaptırıldı. Tuğla ve kiremitleri Marsilya’dan gemiyle getirtilen ve 1865 yılında inşasına başlanan yapı, 1874 yılında tamamlandı.

Amerika Ofisi

2018 yılında İngilizce hazırlık eğitimini başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için ABD' de Yaz Okulu gerçekleştirildi.

İbn Haldun Külliyesi

Yeni kampüsümüzde 2020-2021 Akademik Yılı başı itibariyle eğitimlerin bir kısmının başlaması ile; İbn Haldun Üniversitesi tam bir “kampüs üniversitesi” olacaktır.